מרפאת שרפ פלוס, מוטה גור 4, הקניון הגדול, פתח תקוה benmed@walla.com 0526903043

תיקון ברית מילה

מרבית בריתות המילה עוברות בלא סיבוכים, אך קיימים מקרים שבהם מתעוררת בעיה בעקבות הפעולה. הפניות השכיחות בהן נתקל אורולוג ילדים כוללות:

  1. הידבקויות של עורלה לראש הפין. במידה שההידבקות אינה נרחבת, לרוב היא משתחררת עם הגיל. באם ההדבקות נרחבת או שאינה משתחררת, ניתן להפרידה. את ההפרדה יש לבצע בעדינות רבה, היות שכואבת אני נוהג לאלחש את המקום בעזרת משחה טרם ביצוע הפעולה. יתכן דימום קל בעקבותיה וההורים ידרשו לבצע הפשלה של העורלה מדי יום על-מנת שההידבקות לא תחזור.

  2. הישארות של עודף עורלה. לעודף עורלה אין השלכה תפקודית ומכאן שתיקון מתבצע מטעמים אסתטיים בלבד. הפעולה מתבצעת בחדר ניתוח, בהרדמה מלאה ולמעשה מדובר בניתוח לכל דבר. לאחר כריתת עודף העורלה שולי העור נתפרים בתפרים נספגים.

  3. התפתחות נגע עורי. נגע זה קרוי inclusion cyst, נראה כבלט עורי על גוף הפין ונוצר מהידבקות של שתי שכבות עור. היות שתאי העור מפרישים חלב שומני, חומר זה נכלא בין שכבות העור ויוצר את הנגע. נהוג להסיר את ה"ציסטה" אם אינה נעלמת עם זמן.

  4. פין "שקוע". פניה שכיחה לאורולוג הילדים. פעמים רבות "שקיעת הפין" נובעת מריבוי שומן מעל עצם הבושת שנספג עם גדילת הילד. לעיתים הפין יישאר  "שקוע" עד גיל ההתבגרות, בו הפין גדל בצורה משמעותית.

  5. פין "כלוא". מצב בו הפין "שוקע" לאחר המילה אך לא ניתן להוציאו מהשקע. עם הזמן העור יכול לכסות על פתח השופכה ולכן מצב זה מחייב מעקב הדוק ולרוב  אף ניתוח.

  6. פגיעה בראש הפין בזמן המילה. מצב נדיר שמלווה בדמם משמעותי שמצריך פעמים רבות אשפוז/טיפול רפואי לאחר המילה. טראומה זו עלולה לגרום עיוות של ראש הפין שלא ניתן לתקנו.